5 chytrých způsobů, jak ušetřit peníze a energii pomocí myčky nádobí

5 chytrých způsobů, jak ušetřit peníze a energii pomocí myčky nádobí

Myčka je nejčastěji používaným kuchyňským zařízením, ale mnozí si neuvědomují, že myčku nepoužívají správně nebo efektivně. Inteligentní používání vaší myčky může pomoci dosáhnout maximálních výsledků a účinnosti, prodloužit její životnost a dokonce ušetřit peníze za účty za energii.

1. Správně naskládané nádobí

Věděli jste, že existuje určitý způsob, jak byste měli vkládat nádobí do myčky, a tím dosáhli maximálních výsledků mytí a zajistili, že bude fungovat efektivně?

Talíře by měly být umístěny na dno myčky a měly by zajistit dostatečný prostor mezi nimi, aby umožnily dostat vodu a mýdlo. Šálky, sklenice a misky by měly být umístěny pod úhlem, aby voda mohla dosáhnout zdola. Vidlice a lžíce by měly být umístěné do koše na příbory směrem dolů a nože na rukojeti nahoru (pro bezpečnost). Klíčem je, aby nedošlo k přetížení myčky.

2. Program oplachování před mytím šetří vodu

Seškrábání zbytků potravin z nádobí a následný cyklus předpláchnutí namísto nechat kohoutek běžet k propláchnutí talířů, šetří čas a vodu.

Cyklus předplachování trvá přibližně 11 minut a pod tekoucí vodou používá pouze 5 litrů vody ve srovnání s 9,5 litry za minutu. Cyklus předplachování může předmýt nádobí a uvolnit zbytky jídla.

3. Přizpůsobte své cykly tak, aby odpovídaly zatížení

Myčky nádobí mají různé možnosti cyklu a Colin říká, že jsou tam z nějakého důvodu.

Věděli jste, že cyklus ekologického mytí je běžný cyklus dostupný na mnoha nových myčkách nádobí a je šetrný k životnímu prostředí, spotřebovává méně vody a energie a také nižší teploty? Poloviční cyklus vám ušetří vodu, energii a čas.

4. Pravidelná údržba zajistí efektivní chod a šetří peníze za nákladné opravy

Filtry myčky, vypouštěcí otvor a rameno ostřikovače by se měly pravidelně čistit jednou měsíčně, aby se zajistilo účinné čištění a mycí cykly. Sejmutí rozprašovacího ramene je snadné a pomocí drátu můžete vyčistit otvory a odstranit všechny pevné usazeniny, které jim mohou bránit v řádném fungování. K čištění filtrů je vyjměte a nechte je 10 minut namočit v teplé vodě. Dejte jim dobré opláchnutí pod horkou tekoucí vodou a vložte je zpět do myčky. Do vypouštěcího otvoru můžete také dát půl šálku jedlé sody.

5. Octem odstraníte zápach

Pachy z myčky jsou obecně způsobeny nahromaděním zachycených potravinových částic nebo mastnoty.

Umístěte šálek octa do horního stojanu vaší myčky nebo nalijte přímo do odtoku myčky a spusťte krátký cyklus. Výsledkem bude čistší myčka bez zápachu, lepší cykly čištění a čistší nádobí.