Aromalapa během chvíle provoní celý prostor

Aromalapa během chvíle provoní celý prostor

Aromalapmy se stávají velmi oblíbenými dekorativní doplňky nejen v domácnostech, ale také ve veřejných prostorách, mezi něž patří především restaurace a kavárny. Můžeme se s nimi setkat také v relaxačních centrech, u kadeřníka, na kosmetice či pedikůře.

Je to milý a cenově dostupný dárek, který potěší každého. Vybírat můžeme z celé řady designů, barev i materiálů. Do aromalampy se použít speciální vosky nebo esenciální oleje.

Aromaterpaie ovlivňuje naše mozková centra

Oleje či vosky, které se do aromalampiček používají, obsahují blahodárné silice a látky, které mají při vdechování pozitivní vliv na naše mozková centra. Vzhledem k tomu, že každá látka působí jinak, mají i esenciální oleje a vosky odlišný účinek.

Pro dokonalou relaxaci jsou vhodné levandule, meduňka, bergamot, jasmín nebo vanilka. Tyto vůně dokážou navodit dokonalý pocit uvolnění.

Pokud hledáte vůně vhodné pro povzbuzení a aktivizaci organismu, můžete vyzkoušet éterické oleje z citrusů (především pomeranč, mandarinka nebo grep).

Esence z muškátového květu podporují produkci endorfinu.

Lampičky u různých materiálů

Mezi nejčastější materiály patří keramika nebo porcelán. Můžete se však setkat s aromalapičkami vyrobenými ze skla, kovu nebo kamene. Většinou se však jedná o kombinaci několika druhů.

Každý materiál má své výhody. Sklo se rychleji zahřívá, keramika zase déle udrží teplotu zahřáté vody. Funkci lampy však žádný materiál neovlivní, záleží na tom, čemu dáváme přednost nebo jakým způsobem je laděný interiér, do něhož lampičku pořizujeme.