Chcete kvalitní oblečení? Volte konopné textilie, které se stávají IN

Chcete kvalitní oblečení? Volte konopné textilie, které se stávají IN

Konopí je surovina, která se z Číny rozšířila do celého světa. Řadí se mezi ekologické rostlinné alternativy vhodné pro léčbu celé řady převážně kožních obtíží. Kdo by neznal konopnou mastičku, olej, semínka nebo čaj. Ne každý však ví, že konopí se používá také na výrobu textilií.

Konopné textilie nabízejí celou řadu výhod. Jejich vlákna jsou velmi jemná, měkká, ale zároveň pevná. Dobře sají pot, nevytváří se v nich anaerobní bakterie, nabízejí antiseptické vlastnosti a vlastnosti termoregulační – v horkých letních dnech příjemně chladí, v zimě naopak hřejí. Mezi další výhody patří schopnost pohlcovat UV záření. Kromě toho jsou antistatické a nelákají ani moly. Díky těmto všem vlastnostem jsou vhodné i pro oblečení alergiků.

Konopné textilie se však používají i v dalších odvětvích. Patří k nim výroba obuvi a to především díky antiseptickým vlastnostem látky. Termoregulační a antiseptické vlastnosti se využívají také při výrobě ponožek.

Pokud chcete, aby vaše potraviny zůstaly čerstvé po dlouhou dobu, zabalte je do konopného plátna.

Konopné látky se využívají i k výrobě čalounění na nábytek. Design tohoto nábytku charakterizuje především jednoduchost a nadčasovost, která je, ve spojení s dalšími vlastnostmi konopného vlákna, dokonalá. Kromě toho jsou konopné látky skvělou náhradou za materiály, které zanechávají na zemi závažnou ekologickou stopu.