HYGGE styl pro pohodu a relaxaci

HYGGE styl pro pohodu a relaxaci

Přestože s sebou podzim přináší ponuřejší období roku, vůbec nemusíme klesat na mysli a můžeme si jej zpříjemnit pomocí hygge stylu, mezi jehož vyznavače patří především Dánové.

Jak na to?

Pokud si chcete i vy doma vyzkoušet tento způsob, nemusíte se ničeho obávat a dokonce k tomu nebudete potřebovat ani žádní zvláštní pomůcky.

  • Pořádek

Každý předmět vaší domácnosti by měl mít své místo. Díky tomu do svého domova vnesete řád. Zbavte se všeho, co nepoužíváte. Díky úklidu domu si také uděláte pořádek ve své hlavě.

  • Teplo

To navodí příjemné plameny z krbu. Pokud nemáte možnost zapálit si krb přesto toužíte po plameni ohně, zapalte si alespoň svíčky, které navozují obdobnou atmosféru.

  • Světlo

Toho je potřeba tak akorát, ani mnoho, ale také ani málo. Intenzivní světlo bourá pohodovou atmosféru a zázraky neudělá ani jedna malá lampička v rohu místnosti. Ideální variantou tohoto stylu je více druhů svítidel s různou světelnou intenzitou.

  • Vůně

I vhodná vůně dokáže doladit atmosféru v místnosti. Můžete ji vyladit pomocí vonných svíček, které navíc vydávají tajemné světlo, nebo si pořiďte aromalampu či difusér.

  • Dobré jídlo

Kromě hrnku s dobrým čajem lahodnou kávou či voňavým svařákem, doladí hygge atmosféru i dobré jídlo. Zaměřte se především na potraviny zahřívací.