Jak na správný výběr minerálních kamenů a péči o ně?

Jak na správný výběr minerálních kamenů a péči o ně?

Také jste si všimli, že stále více lidem na zápěstích objevují náramky z minerálních kamenů (pozor, neplést s obyčejnými korálky!) nebo u žen náušnice? Šperky z minerálních kamenů byly oblíbené již ve starověké Číně, Římě a Egyptě, mnoho lidí objevuje jejich vzhled v současnosti.

Ovšem estetický vzhled není to jediné, co lidstvo na minerálních kamenech od pradávna přitahuje. O jejich léčivých schopnostech toho bylo napsáno již mnoho. Mnoho lidí věří že jsou to právě minerální kameny, které jim pomohly k lepšímu životu či k lepšímu stavu. Ať už díky tomu, že křemen dodal energii, obsidián vyrovnal emoce nebo je jaspis ochránil před negativními emocemi, je třeba výběru minerálů a jejich péči věnovat pozornost.

Jak vybírat minerální kameny

Jako první byste měli zjistit, co vám chybí, než se podíváte na to, co vám kameny mohou poskytnout. To vám pomůže zjistit, co se děje uvnitř vás, než budete záviset na vnějších zdrojích.

Poté nechte svou intuici vybrat, co je pro vás nejlepší.

Ať už vás krystal upoutá vzhledem, nebo k němu cítíte fyzický tah, vaše vnitřní podvědomí vám pomůže navést vás ke krystalu, který je pro vás ten pravý.

Jakmile je vybráno, můžete vytvořit připojení, které potřebujete. Pro jeho nejlepší využití je dobré mít kámen stále u sebe, na webu magieprirody.cz můžete vybírat nejen za nabídky surových kamenů, ale také šperků nebo hmatek.

O své kameny vždy dobře pečujte

Když si rozbalíte balíček z magieprirody.cz a vyjmete svůj krystal, odborníci doporučují zbavit kámen veškeré negativity.

V závislosti na druhu kamene můžete:

  • držte jej pod studenou, tekoucí vodou
  • ponořit do mořské soli
  • umístěte jej na sluneční nebo měsíční světlo
  • potřít krystal šalvějí nebo jinými bylinkami.

Na e-shopu magieprirody.cz vybírejte i další produkty harmonizující s přírodou.