Makarská riviéra – perla dalmatského pobřeží

Makarská riviéra – perla dalmatského pobřeží

Přemýšlíte nad tím, jaká pro vás bude nejlevnější dovolená? Pak se vydejte do Chorvatska. Nezničenou přírodu můžete objevovat na Makarské riviéře. Naleznete zde i přívětivé obyvatele, dokonalé turistické zázemí, čisté moře a nádherné, dlouhé a oblázkové pláže. Na své si přijdou i milovníci historie a památek. Také podnebí je zde velmi příznivé. Makarská riviéra se rozkládá v těsné blízkosti pohoří Biokovo.

Známá letoviska

Vypravíte-li se na dovolenou do této chorvatské oblasti, rezervujte si ubytování chorvatsko, třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz, v některé z těchto turistických destinací.

Makarska

Patří mezi nejznámější letoviska nejen Makarské riviéry, ale i celé Dalmácie. Rozprostírá se v široké zátoce a je to velmi rušné rekreační a turistické centrum. Kromě toho patří i mezi významná lázeňská centra. Naleznete zde jak velké množství restaurací, barů, kaváren a obchodů, tak i různé možnosti sportovního vyžití. Město je výchozím bodem pro turistické túry do místního přírodního parku Biokovo.

Baška Voda

Opět se jedná o významné a rušné turistické letovisko, které se nachází nedaleko města Makarská. Na své si zde přijdou milovníci rušného nočního života a sportovních aktivit. Za návštěvu rozhodně stojí i místní přístav.

Brela

Toto letovisko naopak nabízí atmosféru klidnější a je vhodnou volbou pro rodiny s malými dětmi. Místní pláže jsou oblázkového nebo písčitooblázkového rázu a voda je zde průzračně čistá. Celé pobřeží lemují borovice, které poskytují příjemný stín. Kolem celého pobřeží se táhnou chodníčky nebo upravené promenády, které lemují restaurace a bary.

Drvenik

Toto středisko nabízí velký počet slunečných dnů. Opět se nachází nedaleko města Makarská. Svým návštěvníkům nabízí vše, co potřebují pro poklidnou a pohodovou dovolenou.