Oční okolí o nás může mnohé prozradit. Víte jak o něj správně pečovat?

Oční okolí o nás může mnohé prozradit. Víte jak o něj správně pečovat?

Vzhledem k tomu, že pokožka kolem očí je mnohem slabší než kůže na ostatních částech našeho těla, zaslouží si kvalitní a pravidelnou péči, díky níž můžeme alespoň částečně zamezit vzniku tmavých kruhů a „pytlů“ pod očima. Kromě toho je tato část obličeje ukazatelem našeho zdravotního stavu. Pokud se objevují viditelné změny kolem očí, může to být následek zdravotních obtíží týkajících se ledvin, jater, štítné žlázy, alergií či zánětů.

Jak pečovat o oční okolí?

Mimické vrásky se začínají tvořit již kolem 25 roku života a tady je i prvopočátek první péče. Pokud začnete již v tomto období, může se vám podařit oddálit procesy stárnutí, jehož znaky se právě kolem očí objevují jako první. Péče je potřeba každodenní. Používejte krémy určené pro oční okolí, v malém množství. Důležité je vybrat vhodný krém. Měl by obsahovat látky, které podporují hydrataci. Patří mezi ně kyselina hyaluronová, vitamíny C a E, kofein a peptidy. Krém je třeba lehce vklepávat do pokožky kolem očí.

Většina žen se líčí a líčení se týká i očí, pro něž je důležité šetrné odličování. Jakmile si oční okolí dokonale neodlíčíte, pokožka nemůže vstřebat oční přípravky a také se dokonale nezregeneruje.

Svoji roli má i dostatečná hydratace těla v podobě dodržování pitného režimu.

Tmavé kruhy se pod očima objevují v důsledku zpomalené mikrocirkulace, jež je následkem únavy. Chcete.li jejich výskyt omezit, dodržujte také správnou životosprávu, vyhýbejte se alkoholu a cigaretám a snažte se, aby váš spánek byl kvalitní.