Proč se vydat na dovolenou do Chorvatska?

Proč se vydat na dovolenou do Chorvatska?

Chorvatsko patří dlouhodobě k nejoblíbenějším turistickým destinacím českých turistů. Nabízí totiž hned několik možností jak k rekreačnímu, tak i kulturnímu vyžití. Nejen azurově modré moře, ale také krásné písčité pláže, které jsou přímo dělané k večerním romantickým procházkám. Mimo to však můžete obdivovat také původní vesničky, kde můžete nasát jadranskou atmosféru.

Jak se do Chorvatska dostat?

Autem do Chorvatska se dostanete za pár hodin vcelku poklidné jízdy. Na tuto cestu byste se však měli pečlivě připravit, aby vás po vyjetí nic nepřekvapilo. Pokud byste se těmto starostem chtěli vyhnout, můžete samozřejmě sáhnout po nabídce některé z cestovních kanceláří. Jejich velkou výhodou je možnost zakoupení výhodnějšího ubytování. Jestliže pak zvolíte zájezd poznávací, pak budete moci obdivovat i chorvatské památky.

Do které oblasti se vydat?

Mezi nejoblíbenější oblasti patří region jižní Dalmácie. Jde o velmi různorodou část Chorvatska, neboť vedle sebe naleznete jak zemědělsky úrodné oblasti, tak rozvinuté město Dubrovník s jeho bezprostředním okolím. V této oblasti se nachází mnoho možností k ubytování. Apartmány Chorvatsko se většinou nachází jen pár metrů od moře, takže se v plavkách nebudete muset plahočit nikterak daleko.

Jaké mají pokoje vybavení?

Konkrétní vybavení bude samozřejmě záviset na vámi vybraném apartmánu, ovšem v drtivé většině z nich byste nalezli klimatizaci nebo připojení k internetu. Pokud přijedete vlastním automobilem, máte k dispozici i hotelovou garáž, takže se o své auto nebudete muset tolik strachovat. Samozřejmostí je použití ručníků, ledničky s mrazákem nebo grilu. Z některých hotelových pokojů budete mít i výhled na moře, tudíž si po náročném dni můžete dát nohy nahoru a dopřát si dobrého chorvatského vína.

Chorvatsko je jednou ze zemí, která jistě stojí za navštívení. Pokud tedy nevíte, kam se vydáte příští léto, rozhodně zahrňte tuto možnost do svého výběru. Dovolené v Chorvatsku určitě nebudete litovat.