Vyzkoušejte etické módní trendy

Vyzkoušejte etické módní trendy

Etická móda je budoucnost – a je to mnohem víc než konopí, second handy.

I když je docela těžké definovat ve větě nebo dvou, etická nebo udržitelná móda je hnutí zaměřené na snižování negativního dopadu, který může mít oděvní průmysl na svět.

Je to opak rychlé módy, mnohostranného nápadu, který nás žádá, abychom si více uvědomovali oblečení a aby se k našim oděvům dlouhodobě zavázali, a to v zájmu životního prostředí i lidských životů roztroušených po dodavatelském řetězci.

Noste nadčasové oblečení a budete cool

V současné době je módní průmysl druhým největším přispěvatelem ke znečištění na světě – druhý jen k ropnému průmyslu a poháněný naší láskou k rychlé módě, rychlým výstřelkům a myšlenkou, že bychom nikdy neměli nosit stejnou věc dvakrát.

Lovers Best Friends Female Ladies Girls Lesbians

Etická móda je IN

Australská designérka Bianca Spender, mluvící s The Guardian po představení své nové kolekce resortů na australském týdnu módy Mercedes Benz řekla: „Myslím, že (být udržitelný) znamená být opatrný a ohleduplný.“Buďte kreativní, ale současně opatrní s vašimi zdroji, využijte každý metr látky.

Etika může být kreativní

Dříve jsme viděli, že etická móda je zcela v rozporu se vším, co milujeme – příliš fádní, nestabilní nebo výhradně vyrobená z konopí v neutrálních, tupých odstínech. Ale s kreativitou, novými technologiemi a velkorysostí v centru toho mnoho designérů tvrdě pracuje na tom, aby etické praktiky byly součástí jejich každodenního života a standardem pro módu do budoucnosti.

Takže zapomeňte na stereotypy, etická móda je trendovým stylem, který zde zůstane.