Ceny nemovitostí jdou poslední týdny zajímavě dolů

Ceny nemovitostí jdou poslední týdny zajímavě dolů

Bydlení je dnes základní lidskou potřebou. Někteří dávají přednost domu, jiní dávají přednost bytu. A i když poslední roky byly spojeny s celkem vysokými cenami nemovitostí, nyní to vypadá, že ty by mohly zajímavě klesat. O tom jak to bude dlouho, rozhoduje celá řada různých faktorů. Hlavní je potom celkové snižování poptávky, především z důvodu odlivu turistů.

Ceny nemovitostí klesají i v Praze

Je to především hlavní město, kde se ceny pohybovaly stále velmi vysoko a pro někoho bylo nereálné pořídit si zde nový domov. A jaká je současná situace? I levné ubytování v Praze lze sehnat, pokud se pohlížíme správně a zaměřujeme se na ty vhodné nemovitosti.

V souvislosti s tím lze říci, že bydlet se dá i výhodně v těch místech, které vyhovují především z pohledu:

  • Občanské vybavenosti
  • Dopravní obslužnosti
  • Prestiže lokality

Dolů jdou i ceny pronájmů

Nejsou to jenom ceny prodávaných nemovitostí, které se mohou postupně tlačit na výhodnější úroveň. Opomíjet nelze také to, že se zvýhodňují i ceny pronájmů, jelikož zde má turismus ten největší dopad. Taková garsonka Praha, která může plně vyhovovat jednotlivci, ale i mladému páru, je v dnešní době dostupnější, než kdy dříve. Pokud zůstaneme u pronájmu, tak musíme říci, že mnoho majitelů nemovitostí své byty pronajímala krátkodobě turistům. Ti zde nejsou, jenom tak nepřijdou, a tak je na místě přeorientovat se na českou klientelu. A na dlouhodobý pronájem.

Bude více nabídek?

I takový může být současný vývoj na trhu s nemovitostmi. Nejenom v oblasti pronájmu, ale i v oblasti prodeje. I na toto má totiž odliv turistů určitý vliv. Cizinci se tak často vracejí do svých rodných zemí a u nás tolik neskupují nemovitosti, ať už za účelem budoucího pronájmu, tak za účelem svého bydlení. To by se mohlo pozitivně podepsat i na tom, že budete mít k dispozici podstatě zajímavější výběr.