Kolik času je potřeba pro hledání nové pracovní pozice?

Kolik času je potřeba pro hledání nové pracovní pozice?

Ať už jste čerství absolventi nebo pracující, kteří se rozhodli najít si novou pracovní pozici, musíte jejímu hledání věnovat nějaký čas. Jak dlouho bude trvat, než si naleznete nové pracovní místo? Ovlivňuje to celá řada faktorů.

Jak dlouho budete hledat nové místo?

Jak již bylo výše řečeno, výslednou dobu ovlivňuje celá řada faktorů. Patří mezi ně pracovní pozice, vaše dovednosti a zkušenosti, rozložení pracovních pozic, vaše finanční nároky, místo, kde práci hledáte nebo věk a pohlaví.

  • Pracovní pozice

Toto je velmi důležitý faktor. Některé pracovní pozice jsou žádané více, jiné méně. Také záleží na tom, jakou máte kvalifikaci, jaké znalosti a dovednosti můžete budoucímu zaměstnavateli nabídnout, jaké zkušenosti pro danou pozici máte. Čím větší zkušenosti a dovednosti máte pro danou pozici, tím rychleji nové místo získáte. Také není radno podceňovat kvalitně zpracovaný životopis, který je vhodné upravit pro konkrétní pracovní pozici. Stejné je to i s motivačním dopisem.

  • Rozložení pracovních pozic

Kromě oborů lidské činnosti má na dobu hledání vliv i místo, kde nabídky práce hledáte. S tím souvisí i vaše ochota za prací dojíždět. Pokud se vám naskytne lukrativní nabídka práce Chomutov, která je blízko vašeho trvalého bydliště, můžete denně dojíždět nebo si najít poblíž ubytování.

  • Věk a pohlaví

Některé pracovní pozice jsou obsazovány pouze lidmi mladšího věku. Na některé pracovní pozice jsou upřednostňováni muži, jinde zase ženy. Mnohdy se může zdát, že lidé vyššího věku mají hledání nové práce těžší a to právě díky věku. Ten zase vyvažují zkušenosti a dovednosti, které získali během života.

  • Další faktory

Mezi další faktory, které ovlivňují čas hledání, patří náhoda či štěstí, aktivita, konkurence nebo atraktivita daného místa.

Široký výběr volných pracovních pozic nabízí pracovní portál hitprace.cz. Zajímavá je zde nabídka práce Třinec. Pokud se na portálu zaregistrujete, můžete využívat celou řadu výhod, které nabízí.