Máte v řízení projektů chaos? Je nejvyšší čas to napravit

Máte v řízení projektů chaos? Je nejvyšší čas to napravit

Jakýkoliv chaos ve firmě znamená, že má špatné vedení. Stalo se vám už někdy, že zaměstnanec nevěděl, co má dělat? Nemáte tušení, kdy budou stávající zakázky dokončené a nedokážete říci zájemcům, kdy byste jim zakázky realizovali? Nevíte, jestli je práce vašich zaměstnanců efektivní? Máte nepořádek v platbách? Všechny tyto faktory znamenají, že zcela zbytečně bráníte své firmě v prosperitě tím, že jste nezvládli manažerskou činnost. Řízení projektů nemusí být složité, ale je třeba vsadit na správnou metodiku a zvolit nástroje, které vám umožní mít každý proces ve firmě pod kontrolou.

Jak to dělají profesionálové?

Když vám přijde zakázka, měli byste ji analyzovat a zjistit, jestli jste schopni ji zpracovat, komu ji můžete přidělit a kdy bude dokončená. Také byste měli být schopni stanovit, kolik bude klienta stát. K jednotlivým zakázkám byste měli mít přiřazené platby. Přišla platba? Můžete začít pracovat. Měli byste být schopní klienta informovat o průběhu zakázky a řešit s ním všechny případné nesrovnalosti. Pokud máte dlouhodobě nadbytek zakázek, měli byste poznat, kdy je nejlepší čas přibrat nové kapacity. Také byste měli umět pracovat s propagací, umět vyhodnotit její efekt a stanovit další investice do propagace.

Může vůbec dokázat jeden člověk koordinovat tolik činností? Ano, když má kvalitní nástroj a sice projektové řízení – software. Programy pro projektové řízení zcela změnily trh a umožňují, aby i jeden člověk mohl řídit rozsáhlou firmu. Software propojí doslova celou firmu, budete s ním mít přehled o harmonogramu, zakázkách, každém zaměstnanci, platbách, efektivitě reklamy, prosperitě firmy i klientech. Na trhu je mnoho CRM systémů a většina z nich je v angličtině. V České republice máte naštěstí možnost využívat jeden z nejlepších systémů pro projektové řízení a sice AutoCRM. Je tak všestranný že nahradí hned několik programů najednou, od emailového klienta až po diář, účetní programy a další. Využívá ho stále více firem, které díky němu mohou zefektivnit všechny procesy ve firmě a růst. Vyzkoušejte ho zdarma třeba ještě dnes a to na AutoCRM.cz.